среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Удово-Демир Капија

Од 07:20 часот на магистралниот пат А1 Удово-Демир Капија кај местот викано „Света Петка“, сообраќајот е во прекин во двата правци поради случена сообраќајна незгода.

soobrakajka-aaa-640x385

Поврзани вести

Од 07:20 часот на магистралниот пат А1 Удово-Демир Капија кај местот викано „Света Петка“, сообраќајот е во прекин во двата правци поради случена сообраќајна незгода.

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

 

Најчитани вести