вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Поради сообраќајка во прекин сообраќакјот на патот Гевгелија-Демир Капија

soobrakajka-aaa

Поврзани вести

Поради сообраќајна несреќа во близина на село Градец во прекин е сообраќајот на магистралниот пат А1 во правец од Гевгелија кон Демир Капија, информираат од АМСМ. Според првичните информации две лица се полесно по вредени.

Порталот „Курир“ дознава дека  во несреќата учествувале четири возила, од кои едното е со дипломатски таблички.

Од МВР за Курир ја потврдуваат несреќата информирајќи дека увидот е во тек, а сообраќајот е во прекин. Повеќе детали најавуваат по завршување на увидот.

 

Најчитани вести