сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поради технички дефект телефонската линија „192“ во прекин

policija

Последни вести

Поради технички дефект бесплатната телефонска линија “192“, е во прекин, и во моментов се работи на отстранување на истиот.

Од МВР информираат дека до отстранувањето на дефектот граѓаните можат, доколку имаат потреба, да се јавуваат на телефонските броеви на полициските станици коишто се објавени на веб страницата на Министерствтото – www.moi.gov.mk

Најчитани вести