четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Поранешна министерка за правда ќе биде исфрлена од дома!

snezana-malovic-senjak-kuca-vojna-rezidencija-priviligegije-obezbedenje-uk-1414624914-585469

Последни вести

Поранешната министерка за правда на Србија, Снежана Маловиќ, наскоро ќе биде иселена од воената резиденција на Сењак, во која живее од 2010. година, бидејќи државната вила ја користела без никаква основа.

Како што пренесува српски Курир, Маловиќ веќе години живее со семејството во резиденцијалниот објект, иако на тоа нема право.

-Маловиќ наскоро ќе биде иселена од воената вила, станува збор за резиденцијален ојект, куќа од околу 200 квадрати со двор, вели извор за српски Курир.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести