четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Поранешниот градоначалник на Охрид претепан поради долг

Петрески, како што дознаваме, бил нападнал од сограѓанин кој поодамна му позајмил пари

aleksandar petreski

Поврзани вести

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески биле претепан вчера од сограѓанин, наводно, поради долг.

Според нашите извори, Петрески бил претепан од охриѓанецот со прекар Благе. Боксерот Благе, наводно, на ексградоначалникот поодамна му позајмил пари кои Петрески не му ги вратил.

Нападот Петрески, иако првично  демантираше, го пријавил во полиција. Од СВР Охрид потврдуваат дека лице со иницијали А.П. пријавило физички напад и загрозување на безбедноста и дека се работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести