понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Поранешниот градоначалник на Центар Жупа украл над 30.000 евра

evra mnogu

Поврзани вести

Поранешниот градоначалник на Центар Жупа додека бил на власт од  земал пари од жителите и си ги ставал во џеб.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека против 55-годишниот Н.Ш. од село Голем Папрадник-Центар Жупа, поранешен градоначалник на општина Центар Жупа е поднесена кривична пријава бидејќи додека бил на власт крадел од пари од жителите на општината.

Според информациите од полицијата, пријавениот како градоначалник во периодот 2004-2009 година за изградба и реконструкција на патишта и канализациска мрежа од жителите на Центар Жупа зел на рака вкупно 30.700 евра и истите не ги внел на жиро-сметката на општината, задржувајќи си ги за себе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести