сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поранешниот партнер на Ходорковски го поздрави неговото помилување

mihail-hodorkovski

Поврзани вести

Поранешниот шеф на финансиското обединување „Менатеп“, Платон Лебедев, осуден за кражба на нафта и перење пари, го поздрави помилувањето на поранешниот шеф на нафтената компанија „Јукос“, Михаил Ходорковски, пренесе „РИА Новости“.

„Лебедев много се радва за Михаил Ходорковски”, изјавил неговиот адвокат Алексеј Мирошниченко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести