вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Поранешниот словенечки премиер денеска оди во затвор

jansa

Поврзани вести

Поранешниот словенечки премиер и лидер на опозициската Словенечк демократска партија, Јанез Јанша денеска оди во затвор.

Јанша е осуден на казна затвор од две години поради земање поткуп во случајот „Патрија“.

Неговите приврзаници ќе го испратат до затворот, а медиумите јавуваат дека испраќањето го организирал поранешниот шеф на воената разузнавачка служба, Дамир Чрнчец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести