сабота, 25 март 2017  |  Вести денес: 24

Поранешниот француски претседател Жак Ширак е задржан во болница

Ширак, кој беше претседател на Франција од 1995 до 2007 година, утрово е хоспитализиран поради инфекција на белите дробови.

133346560

Последни вести

Поранешниот претседател на Франција Жак Ширак (83) е примен на болничко лекување поради инфекција на белите дробови.

Ширак, кој беше претседател на Франција од 1995 до 2007 година, утрово е хоспитализиран поради инфекција на белите дробови, соопшти неговиот зет, дополнувајќи дека тој ќе остане во болница и во следните денови.

Најчитани вести