недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пораст на цените на угостителските услуги

Пораст од 0,2 отсто на цените на угостителските производи

restoran

Поврзани вести

Цените на угостителските услуги во јануари оваа година, во споредба со декември минатата година, бележат пораст од 0,2 отсто, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Зголемување, како што стои во податоците, е забележано во групата храна за 0,2 отсто додека безалкохолните пијалоци пораснаа за 0,4 отсто.

Индексот на цените на угостителските услуги во јануари 2014 година, во однос на истиот месец од претходната година, е намален за 0,2 отсто

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести