понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 2

Пораз на Интер на гостувањето кај Сампдорија

Фудбалерите на Интер претрпеа нов пораз во шампионатот на Италија вкупно петти и се наоѓаат на 11.место на табелата. Синоќа тие беа поразени на гостувањето кај Сампдорија во Џенова со 1:0, а стрелец на единствениот гол беше Фабио Куаљарела во 44 минута.

интер

Поврзани вести

На другите дуели од 11.коло беа постигнати следниве резултати:

Милан – Пескара 1:0,
Кротоне – Киево 2:0,
Емполи – Рома 0:0,
Лацио – Сасуоло 2:1,
Аталанта – Џенова 3:0,
Јувентус – Наполи 2:1 и
Болоња – Фиорентина 0:1.

Вечерва играат: Удинезе – Торино и Каљари – Палермо.

Табела: Јувентус 27 бодови, Рома 23, Милан 22, Лацио 21, Наполи 20, Аталанта 19

Најчитани вести