вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 3

Пораз на македонските кошаркари на првиот тест дуел со Словенија

kosarkari-mk-640x294

Последни вести

Македонската кошаркарска репрезентација синоќа во Марибор во натпревар затворен за јавноста, загуби од домаќинот Словенија со 84:68, во првата од двете планирани пријателски средби.

„Црвено-жолтите“ вечер на истото место ќе одиграат уште еден натпревар против домашната репрезентација во рамките на подготовките за учество во квалификациите за пласман на Евробаскетот во 2017 година.

Овој дуел меѓу репрезентациите на Словенија и Македонија ќе биде пренесуван директно на националната телевизија на Словенија.

Дуелите против Словенија се последните контролни средби за избраниците на селекторот Драган Раца пред првиот квалификациски натпревар на 31 август со Луксембург во Кавадарци.

Најчитани вести