среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Порнајдено нежигосано огревно дрво во Ражаничино

drva

Последни вести

Полицијата во селото Ражаничино во Скопје забележала товарно возило „застава“, натоварено со осум метри кубни огревно дрво.

Лицата кои биле во возилото се дале во бегство. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести