понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Пороен дожд во Скопје, облачно време не очекува и на 1. мај

dozd.gif-500

Последни вести

Краткотраен пороен дожд, пропратен со град и грмотевици денеска го зафати поголеиот дел од Скопје.

Тепературите денеска се пониски во однос на минатите денови кои беа сончеви и топли.

Од Хидрометеоролошкиот завод за утре претпладне најавуваат врнежливо време, а во текот на денот ќе дува засилен ветер.

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на целата недела.

На 1.мај минималната дневна температура ќе изнесува 11 степени, а максималната ќе се движи од 19 до 26 степени.

 

Најчитани вести