петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Поројни дождови во Солун

Поради невремето имало и времен прекин во снабдувањето со струја на делови од градот, а биле предизвикани и доцнења на летовите од солунскиот аеродром.

poplavi

Последни вести

Солун утрово го зафати пороен дожд кој предизвика поплави на централните улици на градот и го отежна движењето на автомобили и пешаци, јави електронското издание на весникот „Катимерини“.

Поради невремето имало и времен прекин во снабдувањето со струја на делови од градот, а биле предизвикани и доцнења на летовите од солунскиот аеродром.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести