петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

„Порталб“: Повреден синот на Мендух Тачи во синоќешната престрелка во Тетово

tetovo1

Последни вести

Според неофицијални информации на поратлот „Порталб“ еден од повредените во синоќешниот вооружен напад во тетовското кафуле „Бар Код“, е и синот на лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

Неофицијално, осомничените и застреланото лице имале претходно расправија. Синоќа, застреланиот седел на маса со уште неколку лица во кафулето, кога влегле осомничените. Откако го забележале веднаш почнала вербална расправа и се обиделе да го изнесат надвор од локалот, по што дошло до инцидентот.

Најчитани вести