сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Порторико: Конфискувани 1,8 тони кокаин

kokain

Поврзани вести

Властите во Порторико конфискувале 1,8 тони кокаин, пренесе „РИА Новости“.

Дрогата се обиделе да ја пренесат на островот двајца граѓани на Венецуела со моторен чамец. Вкупната вредност на конфискуваните материи изнесува околу 50 милиони долари по цена на „црниот пазар“.

За време на апсењето, Венецуелците се обиделе да се ослободат од кокаинот, како фрлајќи го од чамецот, но навремената реакција на полицијата го спречила нивниот обид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести