среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 26

Порторико: Запленети два тона кокаин вреден 50 милиони долари

Полицијата во Порторико во градот Маунаб запленила два тона кокаин, чија вредност се проценува на повеќе од 50 милиони долари.

heroin

Поврзани вести

Портпаролот на тамошниот гувернер, Хосе Риверс Адворет, рекол дека другата била спакувана во 54 пакетчиња дрога.

Шефот на локалната полиција, Џејмс Тулер, рекол дека полицијата добила инофрмација за шверц на дрога и кокаинот бил пронајден на брод кој испловел од Маунаб.

При акцијата бил уапсен еден државјанин на Доминиканската Република, кој е задржан во притвор.

 

Најчитани вести