среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Португалија – мал авион принудно слета на плажа двајца загинаа

Порталот SIC Noticias објави дека загинале 56-годишен маж и едно 8-годишно девојченце кои се сончале која авионот принудно се спуштил на плажата

portugalija avion

Поврзани вести

Маж и дете загинаа кога мал авион принудно слета на една португалска плажа во средата, пренесува BBC.

Локалните медиуми јавуваат дека инцидентот се случил во Кпариса во областа Алмада, југозападно од португалската престолнина Лисабон.

еќа, плажа. Агенцијата Associated Press пренесува дека девојченцето на плажата биле со родителите кои не се повредени.

Интернет изданието на дневниот весник Diario de Noticias појаснува дека екипажот на авионот минал без повреди и дека бил приведен на сослушување во полицијата. Весникот, повикувајќи се на очевидец, наведува дека авионот летал многу ниско над плажата, но додал дека тој не забележал дека нешто не е во ред, сѐ додека капачите на плаќата не почнале да бегаат.

Најчитани вести