Посебен сообраќаен режим викендов во центарот на Скопје

253

Поради одржување на најавен јавен собир во недела (16.09.) во Скопје, ќе биде воведен посебен сообраќаен режим.

Утре (15.09.) од 13.30 часот на потегот од  улицата Кирил и Методиј пред  канцеларијата на Европска Унија ќе се поставува бина  при  што  сообраќајот ќе биде пренасочен по булеварот Кочо Рацин и улиците 11 Октомври, Даме Груев како и други  споредни  улици .

Задутре (16.09) пак, во  времето  од 12.30 часот, поради одржување на јавен собир, сообраќајот ќе биде пренасочен, односно забаранет за сообраќај ќе биде потегот од раскрсницата на булеварот Кочо Рацин со улицата Кирил и Методиј (поранешна Мито Хаџи Василев-Јасмин) до раскрсницата на оваа улица со булеварот Свети Климент Охридски. По потреба, сообраќајот ке биде пренасочен и на потегот од булеварите Партизански Одреди, Крсте Мисирков, Кузман Јосифоски-Питу и Борис Трајковски.

Апелираме до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, како и сообраќајната регулатива за променетиот режим на сообраќај, велат од МВР.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.