понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поштар од Радовиш си присвојувал пензии

postman

Поврзани вести

Триесетгодишен пошар од Радовиш заработи кривична пријава откако полицијата го открила дека фалсификувајќи потписи од пензионери си присвојувал пензии.

Според полицијата, Д.И. вработен во „Македонски пошти“ си присвоил 39.943 денари кои му биле доверени за исплата на пензии.

Поштарот наместо да ги носи парите на пензионерите тој на налозите се потпишувал наместо пензионерите, а парите ги задржувал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести