петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Поштар оставил 11 пензионери без пари, присвоил 113 илјади денари

denari1

Поврзани вести

Поштар на „Македонски пошти“ во декември лани оставил 11 пензионери од Кочани без пари.

Четириесет и седумгодишниот Ѓ.М. од Кочани, како што информира полицијата, наместо да им ги достави пензиите на пензионерите тој ги фалсификувал нивните потписи и ги зел нивните пари.

Според полицијата, поштарот си присвоил 113.328 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести