Македонија,Крими хроника

Поштар оставил 11 пензионери без пари, присвоил 113 илјади денари

Поштар оставил 11 пензионери без пари, присвоил 113 илјади денари

Поштар на „Македонски пошти“ во декември лани оставил 11 пензионери од Кочани без пари.

Четириесет и седумгодишниот Ѓ.М. од Кочани, како што информира полицијата, наместо да им ги достави пензиите на пензионерите тој ги фалсификувал нивните потписи и ги зел нивните пари.

Според полицијата, поштарот си присвоил 113.328 денари.