понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Поштенски марки за наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

Марките се наменски, исклучиво за наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ и се со симболична цена.

fiskalna_vo_raka

Последни вести

Денеска ќе бидат промовирани новите поштенски марки на тема „Фискална во рака – награда без мака“.

Марките се наменски, исклучиво за наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ и се со симболична цена, а во оптек ќе бидат од денеска.

На настанот ќе говорат генералниот директор на АД „Македонска пошта“, Рафис Алити и Заменик на Претседателот на Владата и министер за финанси – Зоран Ставрески, а ќе се одржи 14 часот, во поштата во Градски Трговски Центар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести