понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 18

Поскапуваат бензините и дизелот

vo-ponedelnik-pokapuvaat-benzinite

Последни вести

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 денари, додека дизелот ќе поскапи 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Литар ЕУРОСУПЕР БС 95 од полноќ ќе се продава за 60,5 денари, а ЕУРОСУПЕР БС 98 за 62,5 денари за литар.

ЕУРОДИЗЕЛОТ поскапува за 1,5 денари по литар и ќе се точи за 45 денари.

Најчитани вести