сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поскапуваат бензините и дизелот

Регулаторната комисија ги одреди новите цени на горивата.

ggorivaaa

Последни вести

Регулаторната комисија ги одреди новите цени на горивата.

Mалопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден/лит и со тоа цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 62,50 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 64,50 ден/лит.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит и со тоа цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 50,00 ден/лит, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 38,50 ден/лит.

Најчитани вести