вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Поскапуваат горивата

goriva

Последни вести

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на Еуросупер БС-95 е 80,00 денари за литар, на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 81,50 денари, на Еуродизелот 67,50 и на Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) 56 денари.

Се зголемува и малопродажната цена на мазутот М-1 НС и ќе изнесува 39,71 денари за килограм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести