недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

После Мата, Јунајтед го купува и Лук Шоу

luk sou vo mancester

Поврзани вести

Актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед, најверојатно ќе биде следната дестинација на репрезентативецот на Англија и стандарден првотимец во дресот на Саутемптон, Лук Шоу.

Англиските медиуми потврдија дека сопствениците на Манчестер Јунајтед, семејството Глејзер, се подготвени да одвојат околу 25 мил. евра за офанзивниот лев бек, кој веќе подолг временски период важи за голема желба и на лондонскиот премиерлигаш Чезли.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести