среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

После Видиќ, Интер го купува и Чичарито

posle vidic - cicarito

Поврзани вести

Српскиот интернационалец, Немања Видиќ најверојатно нема да биде единствениот фудбалер кој во актуелната сезона го носи дресот на Манчестер Јунајтед, а во новата ќе го носи дресот на италијанскиот калчо гигант, Интер.

Близок извор до таборот на „нероазурите” откри дека новиот сопственик на Интер, познатиот бизнисмен од Индонезија, Ерик Тохир повторно остварил контакт со раководните лица на Манчестер Јунајтед, но сега од нив ги бара услугите на мексиканскиот интернационалец Хавиер Ернандез.

Сопственикот на Интер веднаш бил информиран дека популарниот Чичарито може да добие дозвола за промена на клупската средина доколку понудата на Интер не биде помала од 17 милиони евра.

Репрезентативецот на Мексико веќе демонстрирал подготвеност за промена на клупската средина за време на летниот преоден рок, но, под еден услов, заинтересираниот клуб да му понуди годишна плата од најмалку 2.3 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести