сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Последен ден за пријавување на штетите од поплавите

stajkovci-poplavii-640x343

Поврзани вести

Денеска до 16 часот и 30 минути завршува пријавувањето на штетата до општините каде населението беше погодено од поплавите од 6- ти август.

Во населбата Синѓелиќ почна асфалтирањето на улиците, со средства од 2 и поло милиони евра, од градот Скопје, што едногласно беа изгласани од советниците.

Најчитани вести