сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Последна почит за Васил Шишков вечерва во паркот Жена борец

vasil-siskov

Последни вести

Потресени од веста која доцна вчера ја запрепасти македонската јавност, смртта на големиот Македонец, патриот, актер, Васил Шишков, група на граѓани, негови колеги актери и естрадни уметници покренуваат иницијатива за оддавање на последна почит на Васил Шишков од страна на граѓаните на Градот Скопје со палење на свеќи.

Настанот е закажан за вечерва со почеток во 19 часот во паркот Жена борец.

 

Најчитани вести