вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Последна почит за загинатите пилоти

Денеска Македонците им оддаваа последна почит во Соборниот храм во Скопје.

opelo

Поврзани вести

Пилотите Драги Мицев, Иљо Лопатички и Тоде Орешков кои загинаа во страшната хеликоптерска несреќа кај Струмица ќе бидат погребани денес во Скопје. Погребот на Марјан Трајковиќ, пак, беше вчера во 13 часот во неговото родно Куманово.

Денеска Македонците им оддаваа последна почит во Соборниот храм во Скопје.

Вчера беше одржана комеморативна седница во Домот на Армијата на која присуствуваа бројни припадници на МВР и роднини на трагично настраданите пилоти, а отворена беше и книга на жалост.

Влада на Република Македонија, денес прогласи Ден на жалост.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести