Балкан

Последната фотографија на девојката која почина ден по свадбата

Последната фотографија на девојката која почина ден по свадбата

Ова е последната фотографија на младата Босанка Алдина Дедиќ Часуровиќ која починала само еден ден откако го кажала судбоносното „ДА“.

Таа и нејзиниот избраник биле пет години во врска, а големата несреќа се случила откако се решиле да почнат заеднички живот.

Голем број роднини и пријатели кои се во шок и неверување, на 8 јуни се собрале со куќата на девојката каде сите биле завиени во црно.

Младата девојка претходно немала здравствени проблеми. Починала откако и пукнала аортата.

Сите кои ја познавале Алдина велат дека била убава млада девојка полна со живот и енергија, секогаш насмеана, позитивна и спремна да помогне.