вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Последната порака на Дениса до родителите

denisa

Последни вести

Родителите на исчезнатата Дениса Маркоска (23) последната информација за неа ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата „Волгобрил“ на кој работела по втор пат. На бродот годинава се качила во јануари.

Нова Македонија стапи во контакт со таткото на девојката кој за весникот вели дека последниот контакт со Дениса им бил за нејзиниот роденден на седми септември на Фејсбук кога и го честитале роденденот. Ден пред исчезнувањето напишала куса порака дека не ќе можат извесен период да комуницираат. Тие очекуваат информации каде е нивната ќерка.

Во меѓувреме ги добиле нејзините лични работи од колега кој работел со неа на брод. Кога се јавувале на бродот овие денови ја добивале постојано истата порака од капетанот, дека е исчезната, а каде не знаат.

Девојката од бродот исчезнала на 12 септември утрото, додека пловел околу Крит. За исчезнувањето известен е и Интерпол, кој трага по Дениса.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести