вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Последниот поздрав со Петар Милошевски ќе се одржи во Соборниот храм

MILOSEVSKI

Последни вести

По желба на семејството и Архиепископот Македонски, Господин Господин Стефан, последниот поздрав и опелото во чест на Петар Милошевски ќе се одржи во Соборниот Храм Св. Климент Охридски во Скопје во недела, 16.03.2014 година.

Оддавањето почит на семејството ќе започне во 11.30 часот и ќе трае до 12.30 часот, а опелото ќе го одржи Господин Господин Стефан од 12,30 до 13,15, кога поворката ќе се упати кон градските гробишта Бутел во Скопје.

Погребот е закажан во 14 часот.

Во име на семејството Милошевски и Фудбалската Федерација на Македонија ги повикуваме сите роднини и пријатели да му оддадат последна почит на Петар Милошевски во Соборниот Храм во Скопје, каде ќе бидат отворени две книги на жалоста.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести