сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Последните зборови на Дениса : „Одам до тоалет и ќе си легнам“

Дениса била облечена во пижами и патики. По разговорот рекла дека сака да си легне, но пред тоа ќе оди во тоалет, но од тогаш веќе никој не видел.

Denisa-552x330

Последни вести

Одам до тоалет и ќе си легнам – биле последните зборовите на исчезнатата Дениса Маркоска, по што ѝ се губи секаква трага.

Телевизија „Алфа“, повикувајќи се на член на фамилијата на 23-годишната прилепчанка, посочува дека критичната ноќ на 12 септември, околку 2.30 часот утрото, таа заедно со лице, чијшто идентитет засега не се открива, стоела и разговарала на палубата од бродот „Серенисима“.

Дениса била облечена во пижами и патики. По разговорот рекла дека сака да си легне, но пред тоа ќе оди во тоалет, но од тогаш веќе никој не видел. Капетанот на екипажот дури утротo увиделе дека девојката не е на бродот. Најверојатно поради тоа одговорните дури тогаш, со доцнење го пријавил исчезнувањето.

Дали станува збор за нејзината цимерка, член на екипажот или гостин на туристичкиот брод, ќе се дознае од кога ќе се обелоденат деталите од истрагата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести