петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Последно место за македонските јуниори на ЕП во Австрија

juniori-rakomet-500

Поврзани вести

Македонската ракометна репрезентација заврши на последното место на Европското првенство за играчи до 20 години кое се одржува во Австрија.

Попладнево избраниците на селекторот Зоран Петковски во натпревар за избегнување на последното (16.то) место загубија од Израел со 33:27. Победникот беше решен уште по првото полувреме кое им припадна на Израелците со високи осум голови разлика (18:10).

Македонија шампионатот го завршува со шест порази (Израел, Словачка, Естонија, Норвешка, Франција и Шпанија) и само со една победа, против Швајцарија

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести