петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Пост-терминали за полесно плаќање на административните такси во Кисела Вода

На едношалтерскиот систем се инсталирани пост-терминали со кои граѓаните на брз, лесен и сигурен начин, без да одат во банките можат да платат за услугата.

kiselavodaaa

Поврзани вести

Се олеснува процедурата за плаќање на административните такси во општина  Кисела Вода.

На едношалтерскиот систем се инсталирани пост-терминали со кои граѓаните на брз, лесен и сигурен начин, без да одат во банките можат да платат за услугата.

Општинската администрација е веќе обучена и услугата функционира.

Наскоро,  на овој начин ќе може да се наплаќа и данокот, а потоа и сите останати давачки кон општината,  со што Кисела Вода прави уште еден чекор во остварувањето на идејата за современа и ефикасна  администрација која е целосно во служба на граѓаните.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести