петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 67

Постар маж од Доброште обвинет за силување

Шеесет и едногодишен жител на селото Доброште е обвинет за силување откако претставувајќи се како таксист извршил полови дејства над 53-годишна жена.

доброште

Поврзани вести

Кривичната пријава е поднесена против 61-годишниот маж кој на 4 ноември на регионалниот пат Тетово – Јажинце, во близина на селото Доброште во своето возило ја качил 53-годишната жена, претставувајќи се дека е таксист.

Најчитани вести