четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поставени нови портални семафорски столбови во Ѓорче

slika2

Последни вести

Нови портални семафорски столбови поставија екипите на Јавното претпријатие „Улици и патишта“ на крстосницата помеѓу улиците Ѓорче Петров и Сарај.

Новата сигнализација веќе е пуштена во употреба.

Семафорските портални столбови се поставени по налог на Град Скопје, велат од претпријатието, а целта е зголемување на безбедноста и сигурноста на учесниците во сообраќајот.

slika1

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести