понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Поставување на камен-темелник на ТИРЗ Струга

tirz-500

Последни вести

Денеска свечено ќе биде поставен камен темелник на Технолошко индустриската развојна зона ,,Струга“.

На поставувањето на камен-темелникот ќе присуствуваат премиерот Никола Груевски, вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски и директорот на ТИРЗ Виктор Мизо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести