петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Постигнат договор меѓу Манчестер Јунајтед и Блинд

blind-holandija-615x400

Последни вести

Англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед продолжува да се засилува во самиот финиш на преодниот рок. Менаџерот Луј ван Гал најави дека на неговиот нов тим му се потребни уште неколку засилувања, а откако го доведе Ди Марија, на ред дојде Дејли Блинд, поливалентниот дефанзивец на Ајакс и холандски репрезентативец.

Ван Гал, кој му беше селектор се до ова лето, многу добро ги знае неговите квалитети, па одлучи да го доведе на „Олд трафорд“. Холандскиот „Де Телеграф“ тврди дека договорот е постигнат и дека Манчестер јунајтед ќе плати 14 милиони фунти отштета за одбранбениот фудбалер на Ајакс. Набрзо треба да стигне потврдата и од двата клуба за овој трансфер, а Блинд треба да ги мине медицинските прегледи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести