недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Постигнат договор за Изборниот законик

Власта и опозицијата постигнаа договор за сите важни прашања.

izbori

Поврзани вести

Владата и политичките партии денеска постигнаа консензус во врска со измените и дополнувањата на Изборниот законик, рече денеска министерот за правда, Блерим Беџети.

Претставниците на Владата и на политичките партии по средбата во Клубот на пратеници, изразија задоволство од постигнатиот договор, нагласувајќи дека измените ќе бидат донесени со консензус во Собранието.

Ресорниот министер нагласи дека е постигнат договор за сите отворени прашања помеѓу владејачките партии и опозицијата, а пред следните парламентарни избори ќе се разгледува само поглавјето поврзано со дијаспората.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести