среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Посвежо време со повремени врнежи од дожд

promenlivo-oblacno-so-povremeni-vrnezhi-od-dozhd

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и  посвежо со повремен дожд особено претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени,  а дневната од 18 до 26 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне со повремен дожд со слаб интензитет и со слаб умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температурата ќе се спушти 17, а дневната ќе достигне до 22 степени.

Најчитани вести