понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Потона брод кај Филипините, загинаа тројца патници

philippines-landscape

Поврзани вести

Тројца патници го изгубија животот, за тројца исчезнати се трага, а најмалку 110 лица се спасени откако во водите во близина на филипинското крајбрежје синоќа за време на невреме потона траект, јави АФП.

Се уште не се знае точниот број на патници на траектот кој потона на помалиот остров Панаон, приближно 680 километри јужно од Манила.

Бродот сигнализирал дека има проблеми со навигацијата и дека се соочува со силен дожд.Времето со влошува пред наидување на тајфунот Калмаеги кој се заканува на северот на Филипините.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести