вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Потона брод со 200 патници во Бангладеш

bus_6

Поврзани вести

Траект со околу 200 патници потона на реката Падма, недалеку од областа Муншиганџ во Бангладеш, околу 30 км југозападно од Дака, соопштија локалните власти.

Заменикот на комесарот Мохамед Саифул Хасан Бадал изјави дека се спасени 44 патници со бродот „Пинак “.

Засега нема информации дали има мртви.

Во спасувачката операција учевствуваат тимови на бангладешката Служба за воден сообраќај и војската.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести