понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Потона ферибот во Мјанмар

Ferry sinking off South Korea with 450 people on board

Последни вести

Најмалку 59 лица загинаа при потонување на ферибот во близина на северозападниот брег на Мјанмар, соопштија локалните власти, објави МИА.

На фериботот за време на несреќата имало вкупно 225 патници. Спасувачките екипи се уште трагаат по тела на загинати.

Фериботот потона за време на викендот, доцна во саботата навечер.

Најчитани вести