петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Потпишан договор за соработка меѓу МНР и француската амбасада

mnr

Поврзани вести

Министерството за надворешни работи и Француската Амбасада во Република Македонија склучија Договор за соработка.

Денеска, во просториите на Министерството за надворешни работи, министерот за надворешни работи, Никола Попоски и амбасадорот на Република Франција во Македонија, г-ѓа Лоранс Оер потпишаа Договор за соработка меѓу Министерството за надворешни работи и Амбасадата на Француската Република во Република Македонија.

Пред церемонијата на потпишувањето на Меморандумот, беше одржана куса средба на која, меѓу другото, се зборуваше и за досегашната соработка во областа на дипломатската едукација и учеството на кандидатите од Министерството за надворешни работи на обуките на реномираната ЕНА.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести