петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Потпретседателот на Парламентот на Нов Јужен Велс во Македонија

jon-nail

Поврзани вести

Потпретседателот на Парламентот на Нов Јужен Велс Федерик Џон Наил денеска ќе го посети Македонскиот Парламент.

Наил ќе има средби со потпретседателот на Собранието и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонијо Милошоски, и со претседател на Пратеничката група на Собранието за соработка со Парламентот на Австралија Илија Димовски. На средбите ќе присуствуваат и членовите на овие комисии.

Најчитани вести