понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов поднел неотповиклива оставка

Потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов поднел неотповиклива оставка

Потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов поднел неотповиклива оставка

Поврзани вести

Канал 5 неофицијално дознава дека пред почетокот на вечерашната седница на извршниот одбор на СДСМ, потпретседателот на партијата Ванчо Узунов си поднел неотповиклива оставка.

Уште минатата недела Ванчо Узунов го најави ваквиот чекор како револт од политиките што ги спроведува раководството на партијата.

Ова е резултат на растечкото незадоволство од работењето на Заев и останатото раководство и лажната еуфорија и неостварените ветувања на лидерот на СДСМ, како и резултат од отвореното незадоволство од договорот и условите на кои се согласи тој

Најчитани вести