петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Потрагата по исчезнатиот авион малезиски останува без резултати

avionjungla

Поврзани вести

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион над јужниот дел на Индискиот Океан продолжува втор ден, но засега нема докази дека двата забележани објекти од сателитот се остатоци од уредот, пренесе „Гласот на Америка“.

Пет авиони ја пребаруваат зоната во рамките на меѓународната операција за лоцирање на урнатините на леталото.

Иако голем број земји учествуваат во потрагата на регионот, операцијата има потреба од поголема помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести